Forum www.polishdevil.fora.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
<    ..:: MODELE ::..   ~   ..:: BROŃ - KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA ::..
Pablo
PostWysłany: Nie 14:29, 31 Maj 2009 
Head Administrator


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nowa Sarzyna
Płeć: Mężczyzna


Na początku był chaos. Jak się skończył to po wielu perturbacjach i przygodach ludzkość stworzyła Counter-Strike. Dlatego należy sobie zadać pytanie: co jest celem gry w CS? Oczywiście celem jest wygranie. Zwycięstwo osiągnięte może być jedynie na dwa sposoby:
1. poprzez eliminacje wrogich celów żywych,
2. poprzez wykonanie zadania (podłożenie/rozbrojenie bomby, uratowanie zakładników, itp.).
Z tych dwóch sposobów najciekawszy jest 1. Dlatego zapoznamy się teraz z dostępnymi w CS narzędziami perswazji i przymusu bezpośredniego pozwalającego zgładzić oponenta i tym samym wygrać.
Musicie wbić sobie do głowy, że czas Waszego życia oraz wynik w grze będzie przynajmniej w 60% zależał od umiejętności posługiwania się prezentowanym tu sprzętem ...------------------------------------------------------------
Nóż
------------------------------------------------------------

-> Nóż

To podstawowe wyposażenie każdego gracza. Ma dwa tryby (!). Jedno to cięcie, drugie to pchnięcie. Cięcie jest dobre, gdy np. skończyła Ci się amunicja, a przed tobą stoi przeciwnik z shotgunem. Wtedy klikasz kilka razy myszką i już po gościu. Ogółem mówiąc, to możesz zadać kilka szybkich cięć. Zabierają niewiele życia, ale można bardzo szybko je zadawać. Pchnięcia polecam przy tzw. działaniu skrytobójczym. Wystarczą ze trzy pchnięcia, które są dosyć mocne i wróg leży...

------------------------------------------------------------
Pistolety
------------------------------------------------------------


-> Heckler & Koch USP .45 Tactical

Standard u antyterrorystów. Posiada tłumik do skrytobójczych zadań. Siła strzału jest niewielka, szybkostrzelność też nie jest niesamowita, ale często może uratować komuś życie. Tak w ogóle to jest bardzo celny. Nie jest drogi, jeśli postanowisz go kupić, kosztuje 500 $, ceną ustępuje tylko pistoletowi opisanemu poniżej...

-> Glock 18

To jest jeden z najgorszych pistoletów, a zarazem najtańszych, bo kosztuje 400 $. Znajduje się w standardowym wyposażeniu każdego terrorysty. Ma baaardzo słabą siłe ognia, ale za to jest bardzo szybkostrzelny, oraz posiada tryb trzystrzałowy, przy którym tracimy trochę na jego celności. Następny!

-> SIG P228

Podobno jest bardzo niedoceniany, ja nie wiem, bo go nie używam nigdy Smile. W magazynku mieści 13 naboi, jest średnio szybkostrzelny i średnio celny. Kosztuje 600 $, jednak lepiej jest oszczędzić 50 $ na ten oto wspaniały pistolet... Tamtararamtamtam!!!

-> Desert Eagle

To jest po prostu... Nie, nie wiem jak to opisać, nie, nie, już nie mogę! Muszę z niego postrzelać! Nie? To dajcie mi chociaż poprowadzić jakiś teleturniej...! No, dobra... Ten pistolet to jest istny cud! Moc (Force) w czystej postaci! Coś pięknego! Najfajniejsze jest to, że potrafi przebijać ściany (!!!). Wprawdzie w magazynku mieści niezmiernie mało, bo 7 naboi, to jednak warto go kupić na samym początku gry, gdyż ma wielką siłę obalającą i kosztuje 650 $ (tylko).

-> Fabrique Nationale Five-Seven

Jakiś taki dziwny, bo wygląda normalnie, mówią, że jest świetny, a ja tam nic nie zauważyłem... No, dobra... Ten pistolet mogą kupić tylko i wyłącznie antyterroryści. Ma średnią siłę strzału i dużą szybkostrzelność. Ma bardzo pojemny magazynek. Niestety jest dosyć drogi, bo kosztuje 750 $.

-> Dual Beretta 96G Elite

To moja ulubiona broń. Strzela z niej tylko elita Smile. Dwie beretty i już masz co robić z drugą dłonią Smile. Chociaż jest droga (1000 $), to za to zabójczo szybka. Uwielbiam ją... Wady? Są, są. Broń można kupić tylko u terrorystów, ma małą celność i niewielką siłę strzału.

------------------------------------------------------------
Shotguny
------------------------------------------------------------


-> Bonneli M3 Super 90

Dobry TYLKO na bliskie odległości (jak wszystkie shotguny). Ma dużą siłę strzału, także wystarczy jeden, maxymalnie dwa strzały, aby zabić przeciwnika, jednak trzeba to robić z precyzją. Ten model ma ręczne przeładowywanie, co bardzo przeszkadza. Kosztuje 1700 $, magazynek mieści 8 naboi (długo się ładuje magazynek).

-> Bonneli XM1014

Po prostu shotgun idealny. Przeładowuje się automatycznie, więc jest szybkostrzelny, wprawdzie wtedy szybciej idą naboje, ale do zabicia wroga nie trzeba dużo strzelać, zresztą można oszczędzać... Magazynek mieści 7 naboi, shotgun kosztuje (dość drogo) 3000 $.

------------------------------------------------------------
"Maszynówki"
------------------------------------------------------------


-> Steyr Tactical Machine Pistol

Najtańszy pistolet maszynowy, kosztuje 1250 $ i jest dostępny tylko dla antyterrorystów. Jest wyposażony w tłumik. Jest bardzo szybkostrzelny, ale słaby. Magazynek mieści 30 naboi.

-> Ingram MAC 10

Trochę przypomina UZI. Jego największymi zaletami jest cena (1400 $) i szybkostrzelność. Niestety siła ognia jest niewielka, więc ten pistolet maszynowy polecam na krótkie dystanse. Mogą go kupić tylko terroryści.

-> Heckler & Koch MP5 - Navy

No, cóż... Całkiem fajnie wygląda, ale tak w ogóle to jest nawet dobry. Wprawdzie z trudnością przebija kamizelki kuloodporne, ale jest celny i szybkostrzelny, a magazynek mieści 30 naboi. W sumie można ich kupić 150, co daje dosyć dobry wynik. Kosztuje on 1500 $.

-> Heckler & Koch UMP45

Jeden z lepszych "maszyniaków". Prawie w ogóle nie odrzuca przy strzelaniu, ma duuużą siłę strzału, ale za to wolno strzela, a magazynek mieści 25 naboi, i jest niezmiernie mało (zawsze pozostaje kupienie dodatkowego magazynku Smile). Kosztuje 1700 $. Jest dostępny po obu stronach (terro i anty).

-> FN P90

Tak, to jest cudo. Moja ulubiona broń, na którą zbieram zawsze pieniądze (oczywiście w Counter Strike'u Smile). Strzela z dużą częstotliwością. Magazynek mieści 50 naboi. Jest silny. Czego chcieć więcej? No, dobra, dobra... Ma wady. Jest średnio celny, dużo czsu zabiera zmiana magazynka i jest drogi, bo kosztuje 2350 $, ale warto na niego wydać.

------------------------------------------------------------
Karabiny
------------------------------------------------------------


-> AK - 47

Kałasz! Proszę państwa! Ten karabin jest świetny na krótki dystans, w ciasnych pomieszczeniach. Ma wielką siłę i taki sam odrzut. Jest szybkostrzelny, ale trudno go opanować, więc nie zdziw się, jeśli za sekundę będziesz strzelać np. w sufit. Kosztuje 2500 $, a magazynek mieści 30 naboi. Mogą go zakupić tylko terroryści.

-> SIG SG - 552 Commando


Jest to po prostu karabin maszynowy z celownikiem optycznym z nawet dużym przybliżeniem. Jednak siłą i szybkostrzelnością ustępuje Kałaszowi. Kosztuje 3500 $, a magazynek mieści 30 naboi. Jest dostępny tylko u terrorystów.

-> Colt M4A1 Carbine

Jest on dostępny tylko po stronie antyterrosrystów. Przez wielu graczy jest uważany za najlepszą broń w CS-ie. Ma tłumik, który nie dość, że wycisza, to jeszcze powoduje to, że ogień nie wydostaje się z lufy, dzięki temu trudno jest namierzyć przeciwnika. Jest szybko strzelny, ma dużą siłę ognia i jest wręcz idealny na dalekie dystanse, bo jest bardzo celny. POLECAM tą broń każdemu. Kosztuje 3100 $, a magazynek mieści 30 naboi.

-> Steyr Aug

Ten dość dziwnie wyglądający karabin jest dostępny po stronie antyterrorystów. Siłę ognia można porównać do Kałasza, ale ma mniejszy odrzut. Wyposażony jest w celownik optyczny, który nie jest tak dobry jak w przypadku SIG 552 Commando. Odrzut może nie jest duży, ale utrudnia strzelanie do bardziej oddalonych celów. Magazynek mieści 30 naboi, a jego wymiana trwa dość długo.

------------------------------------------------------------
Snajperki
------------------------------------------------------------


-> Steyr Scout

Jest to wiatrówka. Posiada dobry celownik dający duże przybliżenie. Niestety jest bardzo słaby, np. aby zabić przeciwnika, trzeba oddać co najmniej dwa lub trzy strzały, chyba, że strzelisz w głowę. Zamek jest przeładowywany ręcznie, co zajmuje dużo czasu. broń nadaje się raczej do "dobijania" rannych. Kosztuje 2750 $, a magazynek mieści 10 naboi.

-> AI Arctic Warfare / Magnum

Jedna z najsilniejszych snajperek. Jeśli chcesz kampować, to koniecznie ją kup!!! Od jednego strzału wróg ginie w 99% przypadków, nawet jeśli jest w kamizelce kuloodpornej (!). Poza tym posiada celownik z bardzo dużym przybliżeniem (oczywiście AWP, nie wróg). Aha! Jest to jedyna broń, która potrafi zabić dwóch przeciwników jednym strzałem (!!!). Niestety, nic nie jest idealne, bo AWP jest przeładowywany ręcznie i kosztuje 4750 $. Magazynek mieści 10 naboi.

-> Heckler & Koch G3/SG-1 Sniper Rifle

Jedna z najlepszych snajperek i jedna z najdroższych. Kosztuje 5000 $. Siłą ustępuje AWP, ale ma jedną wspaniałą zaletę. Jest przeładowywany AUTOMATYCZNIE!!! A ponieważ magazynek mieści 20 naboi, możesz strzelać bez obaw. Ma średni celownik. Jeszcze jedna wada. Jest dostępny tylko u terrorystów.

-> SIG SG 550 - Commando

Dobra snajperka, bardzo podobna do opisanego powyżej H&K. Ma automatyczny zamek, troszkę gorszą siłę strzału. Prawie żadnego odrzutu. Dobry celownik. Magazynek mieści 30 naboi. Jest to bardzo dużo. Ta broń jest dostępna tylko u antyterrorystów i kosztuje 4200 $.

------------------------------------------------------------
Ciężkie karabiny
------------------------------------------------------------


-> FN M249 Para

Karabin do prawdziwej rozwalanki. Posiada magazynek taśmowy 100 naboi. Także strzelasz bez przerwy, dopóki nie skończą się naboje. Ta broń ma wielką siłę ognia, więc nie oprze się jej kamizelka, a nawet ściany i drzwi. Ponieważ ma dużą siłę strzału, ma także duży odrzut, przez co praktycznie niemożliwe jest strzelanie do oddalonych celów. Zmiana magazynka zbiera koszmarnie dużo czasu, co jest jedyną wadą tej broni. No, dobra, mogłaby by być trochę tańsza, bo kosztuje 5750 $.


------------------------------------------------------------
Granaty
------------------------------------------------------------


-> High - Explosive Grenade (HE Grenade)

Jeden z moich ulubionych granatów, po błyskowym. Kosztuje 300 $. Ma duże pole rażenia, nawet przez ściany. Jest wprost idealny w ciasnych pomieszczeniach, lub w tłoku przeciwników.

-> Flashbang

Jest to granat błyskowy. Jego działanie polega na wybuchu wydzielającym bardzo jasne oślepiające światło. Po prostu oślepia wszystko i wszystkich, jeśli są w nawet bliskiej odległości. Uwaga! Po wyrzuceniu granatu, trzeba się na chwilę gdzieś schować, bo inaczej będziesz widzieć tylko biały kolor. Kosztuje 200 $.

-> Smoke Grenade

Jego działanie polega oczywiście, na wydzieleniu dymu. Ale ten dym jest jakiś niespecjalny. Po prostu taki sobie granat, kosztuje 300 $. Lepiej kupić tańszy o 100 $ Flashbang. Więcej da.

-> C4

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

------------------------------------------------------------
Inne
-------------------------------------------------------------> Kevlar vest

Jest to kamizelka kuloodporna. Potrafi bardzo dobrze chronić przed strzałami ze słabszych broni, silniejsze raczej ją przebijają. Nieźle chroni przed granatami. Przy ostrzale potrafi przedłużyć życie. Kosztuje 650 $. Jednak polecam wersję, która jest poniżej.

-> Kevlar vest + helmet (kamizela i hełm)

Po prostu więcej pancerza za 1000 $.

-> Defuse Kit

Jest to zestaw, który często ratuje życie i daje pieniądze Smile. Jest to zestaw do rozbrajania bomby, dzięki któremu rozbroisz ją dwa razy szybciej. Kosztuje tylko 200 $. Jest on do kupienia tylko przez antyterrorystów (to chyba jasne, nie? Smile). Do wykorzystania tylko na mapach typu "de".

-> Night vision goggle

Jest to noktowizor. Raczej rzadko się przydaje. Kosztuje bardzo dużo, bo 1250 $. Raczej bym nie polecał, chyba, że na mapach, gdzie jest cały czas ciemno.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Pablo dnia Nie 14:38, 31 Maj 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum www.polishdevil.fora.pl Strona Główna  ~  ..:: MODELE ::..

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach